LIST PASTERSKI NA ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

List Pasterski Metropolity Przemyskiego na rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2024/25 W szkole Serca Jezusowego kształtujemy nasze serca Drodzy Bracia i Siostry! W przededniu rozpoczęcia nowego roku szkolnego, Pan Bóg w swoim Słowie przypomina nam o konieczności formowania swojego życia w świetle Jego nauki, która dla wierzących powinna być źródłem prawdziwej Dowiedz się więcej…

85. rocznica wybuchu II Wojny Światowej

85. rocznica wybuchu II Wojny Światowej

85. rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą modlitwa otaczajmy wszystkich tych, którzy poświęcili swoje życie w walce o wolność i niepodległość naszej Ojczyzny. Bożemu Miłosierdziu polecajmy wszystkich pomordowanych w czasie działań wojennych, w niemieckich obozach koncentracyjnych, gettach, a także obozach pracy. Prezydent Miasta Przemyśla, Starosta Przemyski, Dowódca Garnizonu Przemyśl zapraszają do udziału w uroczystościach upamiętniających 85. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej.

Wincentiada 2024: Tradycja i Cuda Świętego Wincentego

Procesja z relikwiami Św. Wincentego ulicami Przemyśla

Msza Święta w kościele OO. Franciszkanów to nieodłączna tradycja obchodów Dni Patrona Miasta Przemyśla, Świętego Wincentego. W tym roku, w niedzielę 25 sierpnia, wierni zgromadzili się na uroczystej mszy, po której w asyście orkiestry dętej, przedstawicieli władz miasta oraz samorządu województwa przeszli ulicami przemyskiej starówki w procesji, niosąc relikwie Świętego.

Wincentiada - Dni Patrona Miasta Przemyśla - Św. Wincentego

Wincentiada – Dni Patrona Miasta Przemyśla – Św. Wincentego – PROGRAM

Jak co roku z końcem lata przychodzi czas na WINCENTIADĘ – święto patrona każdego przemyślanina – Świętego Wincentego. Jak zwykle odbywa się wtedy Msza Święta oraz procesja ulicami miasta z relikwiami patrona, odbywają się również artystyczne występy, wystawiane są stragany z okazjonalnymi towarami. Wincentiada to wydarzenie od zawsze oczekiwane, to Dowiedz się więcej…

Znaki to nie wszystko | głębia

Znaki to nie wszystko | głębia

Dzisiejszy fragment Ewangelii stanowi początek tzw. „mowy eucharystycznej”, którą Jezus wygłosił w Kafarnaum po cudownym rozmnożeniu chleba, którego dokonał na przeciwległym brzegu jeziora. Chrystus rozpoczyna swoją przemowę od podwójnego „Amen, amen” (polskie tłumaczenie: „Zaprawdę, zaprawdę”). Takie wyrażenie spotykamy jedynie w Ewangelii Janowej. To uroczysta formuła przysięgi potwierdzającej, że to, co teraz zostanie powiedziane, jest ważne i absolutnie wiarygodne. Taka formuła pojawi się jeszcze kilka razy w mowie eucharystycznej (w. 32. 47. 53), ale spotkamy ją także w innych wypowiedziach Jezusa. Używa On jej wówczas, kiedy chce podkreślić jakąś istotną prawdę, którą pragnie objawić, która dotyczy zbawienia, a nie jest oczywista dla słuchaczy – pisze o. Piotr Gryziec w rozważaniu na XVIII Niedzielę Zwykłą.  

Facebook
Skip to content