Ogłoszenia duszpasterskie
10 września 2023 r.
23 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W ubiegłą niedzielę zbiórka na antypedium ołtarza św. Maksymiliana wynosiła 1 650 złotych. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 2. Dzisiaj rozpoczynamy XIII Tydzień Wychowania. Módlmy się by wszyscy chrześcijanie wychowywali dając dobry przykład miłości Boga i bliźniego.
 3. W czwartek, 14. września br. święto Podwyższenia Krzyża Świętego, Msze św. w porządku dnia powszedniego. O godz. 8.20 rozpoczniemy nabożeństwo Drogi Krzyżowej na które serdecznie zapraszamy.
 4. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego także wieczorem. Rozpocznie się przy katedrze o godz. 19.00 a zakończy na Wzgórzu Trzech Krzyży. Zachęcamy do udziału.
 5. W piątek, 15. września, w święto Matki Bożej Bolesnej wspólnotowe odnowienie Zawierzenia swojego serca Panu Jezusowi przez wstawiennictwo MB z Guadalupe pod Jej Płaszczem o godz. 18.00.
 6. W sobotę 16. września Regionalny dzień Skupienia FZŚ. Po Mszy św. o godz. 9.00 adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 11.00. Następnie spotkanie z konferencją o. Asystenta i agapa w salce konferencyjnej. Zapraszamy tercjarzy do udziału.
 7. W sobotę 16 września obchodzić będziemy 84 rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę. Msza św. w kościele Trójcy Świętej o godz. 10.00 z udziałem pocztów sztandarowych w intencji zmarłych i żyjących Sybiraków. Po Mszy św. przemarsz uczestników pod pomnik Zesłańców Sybiru i Ofiar Katynia. Organizatorzy zapraszają do wspólnej modlitwy za obrońców Ojczyzny i pomordowanych na Wschodzie.
 8. W najbliższą sobotę, 16. 09. 2023r. odbędzie się kolejny Wieczór Uwielbienia Iskra Miłosierdzia pod hasłem Oto czynię wszystko nowe”. Rozpoczniemy Eucharystią o godzinie 18:30 oraz uroczystym wprowadzeniem relikwii św. Siostry Faustyny Kowalskiej do naszego kościoła, następnie będzie uwielbienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i możliwość skorzystania z modlitwy wstawienniczej. Serdecznie zapraszamy do udziału!
 9. Codziennie o godz. 8.20 i 18.00 do 22 października w dni powszednie a w niedzielę o 17.30 różaniec w intencji dobrego przygotowania i przeżycia misji parafialnych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 10. Zapraszamy wszystkich chętnych chłopców do Służby Ministranckiej przy naszej parafii. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii lub u o. Stanisława Maciaszka.
 11. W przyszłą niedzielę 17 września będziemy gościli w naszej parafii franciszkańskiego misjonarza z Ukrainy o. Piotra Frankiv`a. Przedstawi nam sytuację w swojej parafii w Kremenczuku, sytuację obecnie żyjących podczas wojny swoich rodaków i zwróci się z prośbą o pomoc i wsparcie. Zachęcamy, aby otworzyć swoje serca w duchu solidarności z potrzebującymi w Kremenczuku na Ukrainie.
 12. Franciszkański Zakon Świeckich organizuje pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w dniu 24. 09. 2023 r. Wyjazd o godz. 6.30, powrót około godz. 17.00. Koszt: 70 złotych. Zbiórka przy postoju „Taxi” obok Muzeum Przemyskiego. Bliższe informacje pod nr telefonu 511 879 465.
 13. Fundacja Róże Maryi z Krakowa organizuje 9-ciodniową Pielgrzymkę do Medjugorie w dniach 28.09 – 06.10.2023 r. Informacje w zakrystii.
 14. Wspólnota Posłani w Duchu Świętym, działająca przy naszym Sanktuarium organizuje Kurs Posłani, który rozpocznie się w dniu 05.10.2023r. o godzinie 18:00 i będzie obejmował osiem spotkań, raz w tygodniu. Kurs ten jest kursem ewangelizacyjnym opartym na kerygmacie i skierowanym do każdego, kto chciałby poznać Jezusa, doświadczyć Jego mocy i rozpocząć z Nim Nowe Życie. Wszelkie informacje na plakacie. Zapisy w zakrystii lub o .Wojciecha.

 

 

 

Na nowy rozpoczynający się tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.                                                                                                               franciszkanie

Facebook
Skip to content