Ogłoszenia duszpasterskie
20 czerwca 2021 r.
12 NIEDZIELA  ZWYKŁA

 

 1. Młodzież z naszej parafii przy wyjściu z kościoła kwestuje w dniu dzisiejszym zbierając środki na opłacenie rekolekcji wakacyjnych w Niepokalanowie. Zachęcamy do wsparcia i pomocy finansowej kwestującym.
 2. W środę obchodzić będziemy Dzień Ojca. Wszystkim żyjącym ojcom życzymy radości dnia codziennego, zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu.
 3. W czwartek będziemy obchodzić Imieniny o. Jana Szpyta, a w następną niedzielę obchodzić będziemy Imieniny o Władysława Lizuna. Solenizantom: o. Janowi i Władysławowi życzymy zdrowia, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Niepokalanej oraz wszelkich potrzebnych łask w życiu osobistym i kapłańskim.
 4. Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa dzisiaj o godz. 17.30, w tygodniu o godz. 18.00.
 5. W piątek o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Zachęcamy serdecznie do wspólnej modlitwy.
 6. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy w naszej parafii niedzielę powołaniową ze Sługą Bożym Wenantym Katarzyńcem. Kazania głosić będzie o. Adsam Mikosiak z Kalwarii Pacławskiej.
 7. Biskupi zgromadzeni na zebraniu Plenarnym Episkopatu Polski zdecydowali, że od dzisiaj, tj. 20 czerwca zostają zniesione dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. oraz w święta nakazane.
 8. Zapraszamy na franciszkańskie akcje wakacyjne organizowane przez Duszpasterstwo Młodzieży i Powołań z Krakowa – szczegóły można znaleźć na plakatach oraz na stronie internetowej franciszek.pl.
 9. Zakon Franciszkanów przyjmuje kandydatów do życia zakonnego, pragnących zostać kapłanami lub braćmi zakonnymi. Zainteresowani mogą uzyskać informacje poprzez stronę internetową: pl lub bezpośrednio w naszym klasztorze.
 10. Przez najbliższy czas drzwi z kościoła na podwórko naszego klasztoru będą zamknięte. Osobom, którym wygodniej jest przechodzić przez podwórko zachęcamy do korzystania z przejścia przez zakrystię i korytarz klasztorny na podwórko. Tą drogą dotrzemy także do toalety. Za utrudnienia przepraszamy.
 11. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w 41 pieszej pielgrzymce na Jasną Górę w katedralnej grupie św. Jacka. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 12. Serdecznie zapraszamy do zapisywania się na 33-tą pielgrzymkę Radia Maryja na Jasną Górę w dniach 10 i 11 lipca 2021 r. Pielgrzymkę organizuje Koło Przyjaciół Radia Maryja w Żurawicy. Zapisy u pani Genowefy tel. 16-671 31 73.. Szczegóły na plakacie w gablocie.

 

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy miłej niedzieli i udanego tygodnia

franciszkanie

Facebook
Skip to content