Ogłoszenia duszpasterskie
18 lutego 2024 r.
1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

 1. W związku z trwającą wojną na Ukrainie Caritas Polska ogłosiła zbiórkę dla ofiar wojny. Przeprowadzona została w Środę Popielcową przy naszym kościele. Zebrane ofiary do puszek przekazaliśmy Caritas naszej archidiecezji w kwocie 1. 077 zł. Dziękujemy Wam za solidarność z potrzebującymi.
 2. Dzisiaj, o godz. 17.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Po nabożeństwie uczczenie relikwii Krzyża Świętego. Taca z Gorzkich Żali przeznaczona jest na Kwiaty do Bożego Grobu. Zapraszamy do udziału.
 3. Jutro, w poniedziałek, 19. lutego odbędzie się spotkanie uczniów klas VI SP z naszej parafii przygotowujących się do sakramentu bierzmowania o godz. 17.30 w sali św. Maksymiliana. Obecność obowiązkowa.
 4. W czwartek, 22. lutego br. zapraszamy na miejską Drogę Krzyżową. Rozpoczęcie o godz. 19.00 przy katedrze i przejście na Wzgórze Trzech Krzyży. Nasza parafia podejmuje niesienie krzyża od II do III stacji. Prosimy o zaangażowanie się naszych Parafian.
 5. W czwartek 22. Lutego 2024 r. rozpoczynamyrekolekcje wielkopostne w naszej parafii. Rekolekcje poprowadzi nasz współbrat o. Piotr Głód z Lewoczy. Rekolekcje będą trwały do niedzieli włącznie. Nauki będą głoszone w czwartek, piątek i w  sobotę o godz. 9.00, 16.30 i 18.30. W piątek będziemy przeżywali rekolekcyjny dzień chorych z obrzędem sakramentalnego namaszczenia chorych. Zapraszamy chorych do udziału. Z racji czwartkowej Drogi Krzyżowej ulicami naszego miasta – comiesięczne nabożeństwo do św. Charbela przenosimy z czwartku (22. lutego) na piątek (23. lutego) po Mszy św. wieczornej. Intencje Mszy św. za wstawiennictwem św. Charbela o uzdrowienie duszy i ciała można składać w zakrystii. Po Mszy św. obrzęd błogosławieństwa olejem św. Charbela i ucałowanie relikwii.
 6. W przyszłą niedzielę, 25. lutego odbędzie się spotkanie uczniów klas VII SP z naszej parafii przygotowujących się do sakramentu bierzmowania po Mszy św. o godz. 11.15 w sali św. Maksymiliana. Obecność obowiązkowa wraz z rodzicami.
 7. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy do naszego kościoła na tradycyjne nabożeń­stwa tego okresu:
 • Droga Krzyżowa codziennie w dni powszednie o godz. 8.20 oraz dodatkowo w piątki o godz. 17.30 (w tym tygodniu rekolekcyjna Droga Krzyżowa – piątek, godz. 17.30);
 • Koronka do Miłosierdzia Bożego – w piątki o godz. 15.00;
 • Gorzkie Żale – w niedziele o godz. 17.30.

Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 1. W przyszłą niedzielę, jak co roku w II Niedzielę Wielkiego Postu organizowana jest ogólnopolska zbiórka na: „Misyjne dzieło pomocy AD GENTES”. Również i w naszej parafii będzie okazja złożenia ofiary do puszki na wsparcie misji i misjonarzy. Bóg zapłać za okazywaną pomoc dla misji.
 2. Wierni, którzy chcieliby wesprzeć prace konserwatorskie w naszym kościele mogą to uczynić przekazując, w ramach dorocznego rozliczenia podatkowego, 1,5 % podatku na realizowane przez nas prace. Szczegółowe informacje znajdują się na ulotkach. Na ławkach w kościele wyłożone są ulotki, na nich znajduje się numer KRS, który należy wpisać. Osoby, które zechcą przekazać nam swoją część podatku, mogą skorzystać w naszym klasztorze z pomocy w wypełnieniu deklaracji podatkowej – szczegółowe informacje można uzyskać w zakrystii.

 

Na święty czas Wielkiego Postu wszystkim Parafianom i Gościom życzymy wielu łask Bożych i siły do podjęcia i realizacji wielkopostnych postanowień.   

Franciszkanie

 

 

Facebook
Skip to content