Ogłoszenia duszpasterskie
12 września 2021 r.
24 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W ubiegłą niedzielę zbiórka na Afganistan wynosiła 1 938 złotych i 5 Dolarów i 1 Euro. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 2. Dzisiaj po wszystkich Mszach św. odbywa się comiesięczna zbiórka ofiar na prowadzenie prac remontowych i konserwatorskich w naszym kościele.
 3. Pojutrze, 14. września br. święto Podwyższenia Krzyża Świętego, Msze św. w porządku powszednim. O godz. 8.25 rozpoczniemy nabożeństwo Drogi Krzyżowej na które serdecznie zapraszamy.
 4. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego także wieczorem. Rozpocznie się przy katedrze o godz. 19.00 a zakończy na Wzgórzu Trzech Krzyży. Zachęcamy do udziału.
 5. W środę, 15. września br. przypada na nasza parafię całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Adoracja rozpocznie się po Mszy św. o godz. 9.00 i będzie trwała do Mszy św. wieczornej o godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy.
 6. Prezydent Miasta Przemyśla, Dowództwo Garnizonu Przemyśl i Związek Sybiraków Oddział w Przemyślu zapraszają Mieszkańców Miasta do udziału w uroczystościach z okazji 82. rocznicy napaści Związku Sowieckiego na Polskę i Dnia Sybiraka. 17 września w Kościele 00. Karmelitów Bosych w Przemyślu o godz. 16.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji ofiar sowieckiej agresji oraz zmarłych i żyjących Sybiraków. O godz. 17.15 przy pomniku poświęconym zesłańcom Sybiru i ofiarom Katynia przy wybrzeżu Marszałka Józefa Piłsudskiego, odbędzie się uroczystość patriotyczna.
 7. W sobotę, 18.września – święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski i patrona młodzieży. W tym dniu swoje imieniny będzie obchodził Stanisław Maciaszek. Solenizantowi życzymy zdrowia, obfitych łask Bożych i opieki MB Niepokalanej oraz wszelkiego dobra w życiu kapłańskim i zakonnym.
 8. W sobotę 18. Września o godz. 9.00 Msza św. FZŚ. Po Mszy się spotkanie wspólnotowe z o. Asystentem w salce św. Maksymiliana. Zapraszamy.
 9. Wczoraj rozpoczęła się peregrynacja Figury MB Fatimskiej po naszych domach, zainteresowanych zachęcamy do zapisania się w zakrystii na konkretny termin zaproszenia Matki Bożej do naszych mieszkań.
 10. Zapraszamy wszystkich chętnych chłopców do Służby Ministranckiej przy naszej parafii. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii lub u o. Stanisława Maciaszka.
 11. Kino CENTRUM w Przemyślu, ul. Konarskiego 9 zaprasza do obejrzenia filmu pt. Wyszyński, Zemsta czy Przebaczenie. Szczegóły na plakacie w gablocie przy wyjściu z kościoła. Zachęcamy do zainteresowania się tym filmem, dla przypomnienia dzisiaj odbywa się beatyfikacja kard Stefana Wyszyńskiego.
 12. Franciszkański Zakon Świeckich w dniu 09. br. organizuje 1-dno dniową pielgrzymkę do Sanktuarium MB w Leżajsku. Koszt 30 zł. Zgłoszenia w zakrystii. Tel. kontaktowy: br. Andrzej 572325458, s. Wacława 511879465.

Na nowy rozpoczynający się tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

franciszkanie

Facebook
Skip to content