Ogłoszenia duszpasterskie

19. marca 2023 r.

4.NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

 

 

 1. Ofiary złożone podczas poprzedniej niedzieli przeznaczone na prowadzenie prac remontowych w naszym kościele wyniosły 1 572 zł. Dziękujemy ofiarodawcom za Wasze wsparcie.
 2. W dniu dzisiejszym w naszej diecezji przeprowadzona jest zbiórka do puszek, jako jałmużna postna, na Fundację Pomocy Młodzieży im. św. Jana Pawła II „Wzrastanie”.
 3. Zgodnie z zapowiedzią z minionej niedzieli w dniu dzisiejszym odbywa się kiermasz świąteczny. Na temat tej inicjatywy powie teraz siostra Przełożona domu DPS-u.
 4. Dzisiaj na godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Po nabożeństwie uczczenie relikwii Krzyża Świętego. Taca z Gorzkich Żali przeznaczona na wystrój Bożego Grobu. Za ofiarodawców na kwiaty do Bożego Grobu zostanie odprawiona Msza św. Rezurekcyjna.
 5. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy do naszego kościoła na tradycyjne

nabożeń­stwa tego okresu:

Droga Krzyżowa codziennie w dni powszednie o godz. 8.20 oraz dodatkowo w piątki o godz. 17.30;

Koronka do Miłosierdzia Bożego – w piątki o godz. 15.00;

Nabożeństwo XV stopni Męki Pańskiej – w piątki o godz. 17.00;

Gorzkie Żale – w niedziele o godz. 17.30.

Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

 1. Caritas naszej diecezji przygotowała na tegoroczny Wielki Post i przekazała naszej parafii do rozprowadzenia Paschaliki i miód w cenie 10 zł. Zachęcamy do wsparcia dzieł charytatywnych w ramach jałmużny postnej. Będziemy rozprowadzać paschaliki w zakrystii i przy wyjściu z kościoła.
 2. Jutro, w poniedziałek Uroczystość św. Józefa, przeniesiona z powodu dzisiejszej niedzieli.
 3. W środę, 22 marca o godz. 18.30 Msza św. za wstawiennictwem św. Charbela. Po Mszy św. indywidualne błogosławieństwo olejem św. Charbela. W zakrystii można składać intencje na Mszę św. składkową za wstawiennictwem św. Charbela.
 4. W czwartek, 23. marca od 23.00 do 24.00 Godzina Święta. Zapraszamy do wspólnej modlitwy adoracyjnej.
 5. W sobotę, 25. marca br. obchodzić będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.  W tym dniu obchodzimy także Dzień Świętości Życia. Modlimy się o poszanowanie każdego ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Na Mszy św. o godz. 9.00 i o 18.30 obrzęd duchowej adopcji dziecka poczętego. Deklaracje do adopcji wyłożone są na ołtarzu św. Franciszka.
 6. W najbliższą sobotę po Mszy św. wieczornej nabożeństwo okrycia Płaszczem MB z Guadalupe. Serdecznie zapraszamy Zawierzonych pod Płaszczem oraz osoby, które korzystają z tej formy oddawania czci Najświętszej Maryi Pannie.
 7. W przyszłą niedzielę, 26. marca, odbędzie się spotkanie uczniów klas VIII wraz z rodzicami przygotowujących się do bierzmowania z terenu naszej parafii po Mszy św. o godz. 11.15.
 8. Wierni, którzy chcieliby wesprzeć prace konserwatorskie w naszym kościele mogą to uczynić przekazując, w ramach dorocznego rozliczenia podatkowego, 1,5 % podatku na realizowane przez nas prace. Szczegółowe informacje znajdują się na ulotkach. Na ławkach w kościele wyłożone są ulotki, na nich znajduje się numer KRS, który należy wpisać. Osoby, które zechcą przekazać nam swoją część podatku, mogą skorzystać w naszym klasztorze z pomocy w wypełnieniu deklaracji podatkowej – szczegółowe informacje można uzyskać w zakrystii.
 9. 24 marca 2023 r. w godz. od 16.00 do 19.00 w Orłach odbędzie się dzień otwarty w Zespole Szkolno – Przedszkolnym z oddziałami integracyjnymi i oddziałami mistrzostwa sportowego. Zainteresowanych organizatorzy serdecznie zapraszają.
 10. W terminie od 20 maja do 01. czerwca br. organizowana jest pielgrzymka do Japonii z nawiedzeniem miejsca objawień MB w Akita i przekazaniem relikwii błogosławionych męczenników z Pariacotto Franciszkanom w Japonii. Zainteresowanych prosimy o szybki kontakt w zakrystii.

 

Na święty czas Wielkiego Postu wszystkim Parafianom i Gościom życzymy wielu łask Bożych i siły do podjęcia i realizacji wielkopostnych postanowień.                                    franciszkanie

Facebook
Skip to content