Ogłoszenia duszpasterskie
28 lutego 2021 r.
2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Wielki Post to czas nawrócenia i zbliżenia się do Jezusa. Zapraszamy na drogę „Exodus”, która jest propozycją i zaproszeniem parafian i sympatyków na przeżycia tego czasu pokuty oraz skorzystania z tych propozycji w naszej franciszkańskiej parafii. Najpierw zapraszamy do korzystania ze źródeł miłosierdzia Jezusa – to Centrum Pomocy Duchowej – można skorzystać z posługi kapłanów (rozmowa, spowiedź kierownictwo duchowe, modlitwa wstawiennicza) w salce lub w konfesjonale (plakat przy wejściu). Ponadto Wspólnota Posłani w Duchu Świętym organizuje rekolekcje ewangelizacyjne zamknięte z modlitwą o uwolnienie „7plag – 7 wyjść” (kontakt z o. Wojciechem). Trzeci etap to rekolekcje wielkopostne w formie katechez dla dorosłych w kościele pt. Prawdziwe sumienie – prawdziwy katolik w 3, 4 i 5 Niedzielę Wielkiego Postu. Serdecznie zapraszamy.
 2. W dzisiejszą niedzielę organizowana jest ogólnopolska zbiórka na: „Misyjne dzieło pomocy AD GENTES”. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiary do puszki na wsparcie misji i misjonarzy. Bóg zapłać za zrozumienie i pomoc dla misji.
 3. Dzisiaj, 28.02. po Mszy św. o godz. 11.15 spotkanie dzieci i ich rodziców przygotowujących się do I Komunii św. z terenu naszej parafii w salce młodzieżowej. Obecność obowiązkowa.
 4. Dzisiaj na godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Po nabożeństwie uczczenie relikwii Krzyża Świętego. Taca z Gorzkich Żali przeznaczona jest na dekorację wielkanocną w naszym kościele. Za ofiarodawców na kwiaty do Bożego Grobu zostanie odprawiona Msza św. Rezurekcyjna.
 5. Zbliżają się dni odnowy duchowej: I czwartek, I piątek i I sobota miesią W I piątek będzie można skorzystać z sakramentu pojednania podczas każdej Mszy św. Również spowiadamy w godzinach od 10 do 12.00 oraz od 14 do 16.00. W I sobotę miesiąca odwiedzimy chorych z naszej parafii w godzinach wyznaczonych.
 6. W najbliższą sobotę tj. 06. marca odbędzie się comiesięczne spotkanie mężczyzn pod nazwą Męski Różaniec w Przemyślu. W naszym kościele o godz. 7.45 zostanie odprawiona Msza św., a po niej tutaj w kościele odmówimy różaniec święty. Do udziału zapraszamy wszystkich mężczyzn. Szczegóły na plakacie w gablocie pod chó
 7. Za tydzień w I niedzielę marca przeprowadzamy zbiórkę ofiar na renowację naszego kościoła. O godz. 10.00 w przyszłą niedzielę zostanie odprawiona Msza św. za ofiarodawcó
 8. W naszej parafii podejmujemy wielkopostne dzieła miłosierdzia i zachęcamy do ich wsparcia. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii rozprowadzane są Paschaliki na stół wielkanocny w cenie 8 zł. i zamiast Baranków wielkanocnych w tym roku Caritas proponuje słoik miodu w cenie 10 zł. Zachęcamy do zakupu w ramach jałmużny postnej.
 9. Przy wyjściu z kościoła wyłożony jest nowy, bezpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny. Zachęcamy do skorzystania.
 10. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy do naszego kościoła na tradycyjne nabożeń­stwa tego okresu:
 • Droga Krzyżowa codziennie w dni powszednie o godz. 8.25 oraz dodatkowo w piątki o godz. 17.30;
 • Droga Krzyżowa dla dzieci – w czwartki o godz. 17.15;
 • Koronka do Miłosierdzia Bożego – w piątki o godz. 15.00;
 • Nabożeństwo XV stopni Męki Pańskiej – w piątki o godz. 17.00;
 • Gorzkie Żale – w niedziele o godz. 17.30.

Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 1. Informujemy, żerekolekcje wielkopostne w naszej parafii w tym roku będą głoszone w 3, 4 i 5 Niedzielę Wielkiego Postu, czyli 7, 14 i 21 marca. W przyszłą niedzielę I dzień rekolekcji wielkopostnych.
 2. W związku z ograniczeniami nasza świątynia może pomieścić70 osób. Bardzo prosimy o zajmowanie miejsc zachowując dystans miedzy osobami. Przypominamy o obowiązku zasłaniania w kościele nosa i ust. Pamiętajmy o tym szczególnie podczas spowiedzi.
 3. Wierni, którzy chcieliby wesprzeć prace konserwatorskie w naszym kościele mogą to uczynić przekazując, w ramach dorocznego rozliczenia podatkowego, 1% podatku na realizowane przez nas prace. Szczegółowe informacje znajdują się na ulotkach. Na ławkach w kościele wyłożone są ulotki, na nich znajduje się numer KRS, który należy wpisać. Osoby, które zechcą przekazać nam swoją część podatku, mogą skorzystać w naszym klasztorze z pomocy w wypełnieniu deklaracji podatkowej – szczegółowe informacje można uzyskać w zakrystii.
 4. Na prośbę proboszcza Parafii pw. św. Benedykta, Cyryla i Metodego w Przemyślu informujemy, że 8 marca 2021 r. w ich kościele rozpocznie się katecheza przedmałżeńska tzw. „kurs przedmałżeński”. Katechezy będą głoszone przez 3 tygodnie w poniedziałki, środy i piątki o godz. 1900 w kościele (sala nad zakrystią)
 5. Jeszcze raz przypominamy, że na tablicy ogłoszeń wywieszony jest tekst ogłoszenia zachęcający do skorzystania z bezpłatnego kursy komputerowego, który jeżeli będą chętni zorganizowany będzie w salkach naszego klasztoru.  Zainteresowanych zapraszamy do zapisywania się w zakrystii.
 6. Godną zainteresowania jest także inicjatywa odmawiania 15 koronek do Krwawych Łez Maryi. jako Modlitwa za kapłanó Na ołtarzach św. Antoniego i św. Franciszka wyłożone są foldery z informacjami co i jak należy odmawiać. Informacje także na stronie www.15koronek.pl.

 

Niech w tych wielkopostnych dniach wszystkim Parafianom towarzyszy Boże błogosławieństwo, opieka Matki Bożej Niepokalanej i ochrona przed zagrożeniem koronawirusa.

Franciszkanie

 

 

 

Facebook
Skip to content