Wielkimi krokami zbliża się Wincentiada – czyli jedno z najważniejszych wydarzeń organizowanych rokrocznie w naszym mieście. Święto, które odbywa się w przestrzeni Rynku Starego Miasta, już na trwałe wpisało się na kartach kulturalnego kalendarza Przemyśla, gromadząc rzesze mieszkańców, turystów, artystów różnych dziedzin sztuki oraz wystawców. Impreza skutecznie aktywizuje działające w nadsańskim grodzie grupy kulturalne i artystyczne.

Banner Wincentiada 2019

Już w sobotę (24 sierpnia) w godzinach od 14.00 do 20.00 w ramach obchodów Dni Patrona Miasta Świętego Wincentego na przemyskim Rynku odbędą się: Święto Miodu oraz VI Piknik Organizacji Pozarządowych, na które serdecznie zapraszamy!

Czekać tu będą na Państwa: prezentacja działalności organizacji pozarządowych, m.in. profilaktyka zdrowotna, pokaz sprzętu wodnego, biwakowego, warsztaty ikonograficzne, japońska kaligrafia, pokaz sztuk walki, projekt „Archiwa Rodzinne Niepodległej”, obchody 100-lecia PCK, działalności pszczelarskiej w celu pozyskania miodu i produktów pszczelich.

Plakat Wincentiady i Świeta Miodu w Przemyślu


Program imprezy:

14.00 – Otwarcie imprezy przez Prezydenta Miasta Przemyśla i Przewodniczącą Rady Miejskiej.

  • „Żywa pasieka” – pokaz pszczół w specjalnym ulu ze szkła przy stoisku Związku Pszczelarzy Ziemi Przemyskiej. Pokaz sprzętu pszczelarskiego.
  • KIERMASZ MIODOWY – miód we wszystkich postaciach 
  • Kiermasz Zdrowej Żywności
  • Rzemiosło artystyczne.
  • Sprzęt pszczelarski prezentowany przez producentów. 

14:10 Konkurs na najlepszy Miód Ziemi Przemyskiej – Degustacja miodów przez mieszkańców Przemyśla i głosowanie – na miody zgłoszone  do konkursu przez pszczelarzy. 
14:15 Rozpoczęcie prezentacji Organizacji Pozarządowych biorących udział
w Pikniku.
16:00 POKAZ WIROWANIA MIODU wraz z degustacją. Pokaz sprzętu pszczelarskiego.
17:00 Prezentacja Organizacji Pozarządowych biorących udział w Pikniku –c.d.18.00 Koncert zespołu Bractwo Wiecznego Natchnienia.
19:45 Wręczenie dyplomów i ogłoszenie wyników Konkursu na Najlepszy Miód Ziemi Przemyskiej.
20.00 Zakończenie VI Pikniku i Święta Miodu.


  • Jednak aby tradycji stało się zadość, tegoroczne wydarzenie rozpocznie (w niedzielę, 25 bm.) uroczysta Msza Święta w Kościele Franciszkanów w intencji Przemyśla, po której wyruszy procesja ulicami miasta. Podczas nabożeństwa zostaną wystawione relikwie świętego Wincentego. W samo południe zapraszamy Państwa na uroczyste otwarcie Jarmarku Świętego Wincentego, który urozmaicą różnego rodzaju konkursy, animacje i zabawy.
  • Zwieńczeniem tegorocznych obchodów Dni Patrona Miasta Świętego Wincentego będą koncerty niekwestionowanych gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej. Już o godzinie 19.30 na ustawionej w samym sercu nadsańskiego grodu scenie wystąpi Kasia Cerekwicka, a tuż po niej – o godzinie 21.00 usłyszymy Zespół Kombii.

Plakat Reklamujący Koncerty podczas Wincentiady 2019

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Przemyśla Wojciech Bakun.

Serdecznie Zapraszamy

Pamiętaj, że dokonując rozliczenia rocznego możesz wesprzeć podejmowane przez nas działania związane z remontem naszej świątyni. Jak co roku wspólnie z Fundacją Brat Słońce prowadzimy akcję 1% dla Kościoła Franciszkanów w Przemyślu. Osoby, które zechcą przekazać 1% swojego podatku dochodowego na rzecz Kościoła Franciszkanów, proszone są o wskazanie w formularzu PIT naszej Fundacji poprzez wpisanie nr KRS: 0000397954 oraz celu szczegółowego: Przemyśl 17  dowiedz się więcej …

Facebook
Skip to content