Ogłoszenia duszpasterskie 
9 sierpnia 2020 r.
19 NIEDZIELA  ZWYKŁA

 1. Dziękujemy za ofiary składane w ubiegłą niedzielę na konserwację naszego kościoła. Zebraliśmy kwotę 2.080 zł.
 2. W środę, 12 sierpnia o godz. 6.00 zostanie odprawiona w naszym kościele Msza św. w intencji uczestników pielgrzymki na Kalwarię Pacławską, którzy pragną nawiedzić sanktuarium Matki Boskiej Kalwaryjskiej. W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną, nowymi obostrzeniami naszego powiatu przemyskiego rezygnujemy ze wspólnego pieszego pielgrzymowania na Kalwarię.
 3. W sobotę, w uroczystość Wniebowzięcia NMP, na zakończenie wszystkich Mszy św., które odprawiamy jak w każdą niedzielę odbędzie się tradycyjne poświęcenie ziół i kwiatów ku czci Matki Bożej Wniebowziętej.
 4. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu czasu wakacji. Nie zapominajmy o obowiązku codziennej modlitwy i niedzielnej Mszy św.
 5. Przypominamy, w okresie wakacyjnym w naszym kościele nie odprawiamy w dni powszednie Mszy św. o godz. 16.30.
 6. Z powodu rozjazdów kapłanów na urlopy utrudniona będzie możliwość spowiedzi świętej w czasie Mszy świętych, zachęcamy skorzystać ze spowiedzi przed Mszą św.
 7. Do końca sierpnia kancelaria parafialna będzie czynna tylko po południu, w tym tygodniu tylko we wtorek i czwartek, w godz. od 16.00 do 17.00.
 8. Zakon Franciszkanów przyjmuje kandydatów do życia zakonnego pragnących realizować swoje powołanie na drodze kapłaństwa lub posługi brata zakonnego. Dodatkowe informacje można zyskać w tutejszym klasztorze i na stronie internetowej: franciszek.pl
 9. Stanisław Jamrozek oraz wspólnota Męski Różaniec z Przemyśla zachęcają do modlitwy za tych, którzy niszczą Kościół: od 15 sierpnia do 24 grudnia ”Zaadoptuj Nieprzyjaciela Kościoła”. (szczegóły w gablocie i na naszej stronie internetowej)
 10. Organizatorzy XX Międzynarodowego Przemyskiego Festiwalu Salezjańskie Lato serdecznie zapraszają na koncerty od 1 do 20 sierpnia.  (szczegóły na plakacie).
 11. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa lub zachowania dwumetrowego odstępu w czasie uczestnictwa w zgromadzeniach liturgicznych. Pamiętajmy o użyciu maseczek szczególnie podczas spowiedzi. Jest to znakiem odpowiedzialności za siebie i innych.

Na nowy rozpoczynający się tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo. 

Franciszkanie

 

Facebook
Skip to content