Ogłoszenia duszpasterskie

22 lipca 2018 r. 
ODPUST ŚW. MARII MAGDALENY

 1. W dniu dzisiejszym przeżywamy w naszej parafii patronalną uroczystość odpustową ku czci św. Marii Magdaleny. Wszystkim naszym Parafianom, Sympatykom i Gościom życzymy wszelkich potrzebnych łask. Niech Patronka, św. Maria Magdalena wyprasza każdemu z nas Bożą opiekę i pomoc.
 2. Z okazji XIX Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa Przewodniczący Komisji Episkopatu ds. Misji,  Bp Jerzy Mazur SVD wystosował Komunikat do wszystkich kapłanów, wiernych oraz kierowców i użytkowników dróg, w którym zwraca się z serdeczną prośbą o wsparcie tegorocznej akcji św. Krzysztof – 1 gr za 1 km, organizowanej przez MIVA Polska. Okażmy Panu Bogu wdzięczność za wszystkie przebyte podróże  i szczęśliwie przejechane kilometry, za Bożą opiekę podczas każdej podróży. Niech nasza troska o bezpieczeństwo w podróżach i na drogach rodzi wdzięczność, która służy głoszeniu Ewangelii Chrystusa na krańcach świata.

W odpowiedzi na apel Komisji Episkopatu Polski i Stowarzyszenia MIVA Polska w dniu dzisiejszym organizowana jest ogólnopolska zbiórka na zakup polskim misjonarzom środków transportu. Wyrażając wdzięczność za bezpiecznie przejechane kilometry zachęcamy do wsparcia tej akcji! Ofiary można złożyć przy wyjściu z kościoła. Bóg zapłać!

 1. Dzisiaj, 22. lipca o godz. 18.00 w Kalwarii Pacławskiej rozpocznie się 31. Franciszkańskie Spotkanie Młodych. Serdecznie zachęcamy do udziału wszystkich, którzy czują się młodo.
 2. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu czasu wakacji. Nie zapominajmy o obowiązku codziennej modlitwy i niedzielnej Mszy św.
 3. Przypominamy, w miesiącu lipcu i sierpniu w naszym kościele nie odprawiamy w dni powszednie Mszy św. o godz. 16.30.
 4. Z powodu rozjazdów kapłanów na urlopy utrudniona będzie możliwość spowiedzi świętej w czasie Mszy świętych, zachęcamy skorzystać ze spowiedzi przed Mszą św.
 5. W bieżącym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko po południu, w godz. od 16.00 do 17.00.
 6. W związku ze zbliżającym się Wielkim Odpustem w Kalwarii Pacławskiej rozpoczęły się próby Asysty Kalwaryjskiej w sali św. o. Maksymiliana. Zapraszamy wszystkich chętnych (dziewczęta i chłopców) do włączenia się w to dzieło. Próby odbywają się codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.
 7. Z racji przypadającego w bieżącym tygodniu wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30, 10.00, 11.15 i 12.30 na ul. Franciszkańskiej odbędzie się doroczne błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych.
 8. Zakon Franciszkanów przyjmuje kandydatów do życia zakonnego pragnących realizować swoje powołanie na drodze kapłaństwa lub posługi brata zakonnego. Przyjmujemy kandydatów po maturze (również tych, którzy ukończyli studia wyższe) i z wykształceniem zawodowym. Dodatkowe informacje można zyskać w tutejszym klasztorze i na stronie internetowej: franciszek.pl
 9. Organizatorzy Międzynarodowego Przemyskiego Festiwalu Salezjańskie Lato Muzyczne serdecznie zapraszają na koncerty: W dniu 27 lipca (piątek) o godz. 19.30 w Bazylice Archikatedralnej oraz w dniu 28 lipca (sobota) o godz. 19.30 na Zamku Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny. Szczegóły na plakatach.

Niech św. Maria Magdalena, nasza Patronka, wyprosi u Bożego tronu potrzebne łaski

          franciszkanie

Komentarze są wyłączone.