22 marca 2020 r.
4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Dzisiaj dodatkowa Msza św. o godz. 15.00.
 2. Dziś o godz. 17.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Taca z Gorzkich Żali przeznaczona jest na Kwiaty do Bożego Grobu. Dziękujemy serdecznie za te ofiary. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie Gorzkich Żali.
 3. W naszej parafii podejmujemy wielkopostne dzieła miłosierdzia i zachęcamy do ich wsparcia. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii rozprowadzane są Paschaliki na stół wielkanocny w cenie 8 zł. i Baranki wielkanocne w cenie 6 zł. Zachęcamy do zakupu.
 4. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy do naszego kościoła na tradycyjne nabożeństwa tego okresu:

Droga Krzyżowa codziennie w dni powszednie o godz. 8.25 oraz dodatkowo w piątki o godz. 17.30;

 • Droga Krzyżowa dla młodzieży – w piątki o godz. 19.00;
 • Koronka do Miłosierdzia Bożego – w piątki o godz. 15.00;
 • Nabożeństwo XV stopni Męki Pańskiej – w piątki o godz. 17.00;
 • Gorzkie Żale – w niedziele o godz. 17.30.

Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 1. W środę, 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przeżywamy w tym dniu Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 16.30 i 18.30. Zapraszamy.
 2. Zachęcamy do korzystania z transmisji internetowej Mszy świętych i nabożeństw z naszego kościoła. Należy wpisać adres przemysl.franciszkanie.pl i wybrać na stronie głównej ikonę Kościół Online.
 3. Osoby, które chciałyby przekazać swój 1 % z podatku na renowacje naszego kościoła serdecznie do tego zachęcamy. Numer potrzebny do wpisania na deklaracji podatkowej znajduje się na ulotkach wyłożonych w kościele. Serdecznie dziękujemy, tym którzy już to uczynili lub mają taki zamiar. Bóg zapłać. Osoby, które zechcą przekazać nam swoją część podatku, mogą skorzystać w naszym klasztorze z pomocy w wypełnieniu deklaracji podatkowej – szczegółowe informacje można uzyskać w zakrystii.

Niech w tych wielkopostnych dniach wszystkim Parafianom towarzyszy Boże błogosławieństwo i opieka Matki Bożej Niepokalanej. 

Franciszkanie

Pamiętaj, że dokonując rozliczenia rocznego możesz wesprzeć podejmowane przez nas działania związane z remontem naszej świątyni. Jak co roku wspólnie z Fundacją Brat Słońce prowadzimy akcję 1% dla Kościoła Franciszkanów w Przemyślu. Osoby, które zechcą przekazać 1% swojego podatku dochodowego na rzecz Kościoła Franciszkanów, proszone są o wskazanie w formularzu PIT naszej Fundacji poprzez wpisanie nr KRS: 0000397954 oraz celu szczegółowego: Przemyśl 17  dowiedz się więcej …

Facebook
Skip to content