Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie
XVI Niedziela zwykła – Odpust św. Marii Magdaleny
23. lipca 2017 r.

 1. Od czwartku do końca miesiąca gościmy w naszej parafii i klasztorze br. Kamila Figiel juniorystę z Krakowa. W ramach praktyki wakacyjnej zastępuje on naszego zakrystiana br. Wojciecha. Życzymy Mu miłego pobytu wśród nas i wszelkiego dobra na czas praktyki w zakrystii w naszej świątyni.
 2. W dniu dzisiejszym przeżywamy w naszej parafii patronalną uroczystość odpustową ku czci św. Marii Magdaleny, przeniesioną z wczoraj, tj. 22 lipca. Wszystkim naszym Parafianom, Sympatykom i Gościom życzymy wszelkich potrzebnych łask. Niech Patronka, św. Maria Magdalena wyprasza każdemu z nas Bożą opiekę i pomoc.
 3. Również dzisiaj, 23. lipca o godz. 18.00 w Kalwarii Pacławskiej rozpocznie się 30. Franciszkańskie Spotkanie Młodych. Serdecznie zachęcamy do udziału wszystkich, którzy czują się młodo. Zgodnie z zapowiedzią z ubiegłej niedzieli po Mszach św. w dniu dzisiejszym młodzież działająca przy naszej parafii prosi o wsparcie na pokrycie kosztów uczestnictwa w Spotkaniu Młodych. Kwestują przy wyjściu z kościoła.
 4. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu czasu wakacji. Nie zapominajmy o obowiązku codziennej modlitwy i niedzielnej Mszy św.
 5. Przypominamy, w miesiącu lipcu i sierpniu w naszym kościele nie odprawiamy w dni powszednie Mszy św. o godz. 16.30.
 6. W związku ze zbliżającym się Wielkim Odpustem w Kalwarii Pacławskiej rozpoczęły się próby Asysty Kalwaryjskiej w sali św. o. Maksymiliana. Zapraszamy wszystkich chętnych (dziewczęta i chłopców) do włączenia się w to dzieło. Próby odbywają się codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.
 7. Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK oraz Parafia św. Józefa – Salezjanie serdecznie zapraszają na koncerty Festiwalowe Salezjańskiego Lata Muzycznego.
  – 26 lipca (środa) o godz. 19.30 Koncert Kameralny na Zamku Kazimierzowskim.                      
  – 29 lipca (sobota) o godz. 19.30 Koncert Zespołu muzyki dawnej Parnassos w Kościele-Księży Salezjanów. Na koncerty wstęp wolny.
 1. Zbliżają się dni Wielkiego Odpustu ku czci Wniebowzięcia NMP w Kalwarii Pacławskiej. Jak zwykle z naszej parafii w dniu 12 sierpnia wyruszy piesza pielgrzymka na te uroczystości. Chętnych do udziału w pielgrzymce zapraszamy w najbliższy piątek, 28. lipca br. po wieczornej Mszy św. na spotkanie organizacyjne.
 2. Z racji przypadającego w bieżącym tygodniu wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00, 11.15 i 12.30 na ul. Franciszkańskiej odbędzie się doroczne błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych.
 3. Komisja Episkopatu Polski w roku 2000 – w roku Wielkiego Jubileuszu powołała Stowarzyszenie MIVA Polska. Celem statutowym jest pomoc polskim misjonarzom w zakupie środków transportu. Polscy misjonarze pracujący w ponad 90 krajach świata (przeważnie Trzeciego Świata) potrzebują naszej pomocy w zakupie różnych środków transportu: samochodów (terenowych), motorów, rowerów, łodzi, silników do łodzi, traktorów a nawet zwierząt pociągowych. Każdy może wziąć udział w Akcji św. Krzysztof pomaga misjonarzom docierać do najbardziej potrzebujących. Akcja Św. Krzysztof – to apel MIVA Polska do kierowców, aby jako podziękowanie za bezpiecznie przejechane kilometry złożyli dar na misyjne środki transportu. Hasło tej akcji, to: „1 grosz za 1 km bezpiecznej jazdy”. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na pomoc misjonarzom w zakupie środków transportu.  
 4. Apostolat Maryjny Cudownego Medalika organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 28-29-30 lipca 2017 r. Informacje dla zainteresowanych pod numerem kontaktowym 782 809 157. 
 1. W dniach od 12 – 15 sierpnia organizowana jest pielgrzymka do Lichenia, w 50 rocz. koronacji obrazu MB Licheńskiej. Informacje dla zainteresowanych na tablicy ogłoszeń.
 2. Zachęcamy do udziału w II Edycji Kursu Alpha, która rozpocznie się 5 października br.  Zapisy w zakrystii lub bezpośrednio u prowadzącego o. Wojciecha – numer kontaktowy 665 559 862.

            Niech św. Maria Magdalena, nasza Patronka, wyprosi u Bożego tronu potrzebne łaski wszystkim Parafianom i Gościom

Komentarze są wyłączone.