Ogłoszenia duszpasterskie

16 września 2018 r.
24 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

 1. Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 11.15 odbędzie się spotkanie dzieci klas trzecich szkoły podstawowej oraz rodziców z terenu naszej parafii przygotowujących się do I Komunii św. Obecność obowiązkowa.
 2. Rycerskie i Szpitalne Bractwo Św. Łazarza z Jerozolimy – Stowarzyszenie Katolickie oraz główny sponsor – firma ELBUD z Przemyśla, zapraszają na II edycję charytatywnego biegu ulicznego pod hasłem: „Przemyska Piątka dla Hospicjum”. Bieg odbędzie się w niedzielę, 16 września o godz. 14:00 – start spod Urzędu Miasta. Fundusze zebrane w trakcie tego wydarzenia zostaną przeznaczone na budowę Centrum Hospicyjno – Opiekuńczego „BETANIA” im. św. Łazarza z Jerozolimy, mieszczącego się przy ulicy Słowackiego w Przemyślu.
 3. Prezydent Miasta Przemyśla, Dowództwo Garnizonu Przemyśl i Związek Sybiraków Oddział w Przemyślu zapraszają Mieszkańców Miasta do udziału w uroczystościach z okazji 79 rocznicy napaści Związku Sowieckiego na Polskę i Dnia Sybiraka. 17 września, tj. jutro, w kościele Karmelitów Bosych w Przemyślu o godz. 16.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji ofiar sowieckiej agresji oraz zmarłych i żyjących Sybiraków. Bezpośrednio po Mszy Świętej nastąpi przemarsz ulicami miasta do Pomnika poświęconego zesłańcom Sybiru i ofiarom Katynia przy wybrzeżu Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie odbędzie się uroczystość patriotyczna.
 4. We wtorek, 18.września – święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski i patrona młodzieży. W tym dniu swoje imieniny będzie obchodził o. Stanisław Maciaszek. Solenizantowi życzymy zdrowia, obfitych łask Bożych i opieki MB Niepokalanej oraz wszelkiego dobra w życiu zakonnym i kapłańskim.
 5. We wtorek, 18. września, o godz. 17.00 w salce katechetycznej spotkanie III klas gimnazjalnych z naszej parafii przygotowujących się do sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa.
 6. Wszystkie grupy i wspólnoty naszej parafii działające przy naszym klasztorze zapraszamy w środę, 19. września na Mszę św. o godz. 18.30, którą chcemy zainaugurować nowy rok duszpasterski i rozpocząć spotkania formacyjne. Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału.
 7. Zapraszamy młodych chłopców, od 2 klasy Szkoły Podstawowej do Służby Ministranckiej przy naszej parafii. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii lub u o. Stanisława.
 8. W przyszłą niedzielę przedstawiciele Komitetu budowy pomnika „Anioł Stróż Polski”, który ma stanąć na dziedzińcu przemyskiej archikatedry,  przy naszym kościele będą zbierać ofiary na wspomnianą figurę. Zwracają się z prośbą o wsparcie tego dzieła.
 9. W dniach 22-23 września organizowana jest pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. Zapraszamy małżeństwa i rodziny na tę pielgrzymkę z naszej parafii. Więcej informacji na plakacie w gablocie, jest też podany numer telefonu kontaktowego.
 10. W sobotę, 29 września, odbędzie się Archidiecezjalna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca do sanktuarium MB w Kalwarii Pacławskiej. Zainteresowanych i chętnych do udziału w tej pielgrzymce prosimy o kontakt w zakrystii.
 11.  W niedzielę, 30 września 2018 roku o godzinie 21.00 przeprowadzona zostanie „Akcja bijących dzwonów” we wszystkich kościołach przemyskich symbolizująca przemyski Apel Jasnogórski w ramach Miejskich Obchodów Światowego Dnia Turystyki.

Na nowy rozpoczynający się tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Komentarze są wyłączone.