Ogłoszenia duszpasterskie
24 maja 2020 r.
WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

  1. Dzisiaj i za tydzień w niedzielę, dodatkowa Msza św. o godz. 15.00. Zapraszamy.
  2. Nabożeństwa majowe ku czci NMP w naszym kościele odprawiamy w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 17.30.
  3. We wtorek o godz. 9.00 zapraszamy na siódmy dzień nowenny dziewięciu wtorków przed uroczystością odpustową św. Antoniego z Padwy.
  4. W piątek o godz. 15.00 będziemy odmawiać w kaplicy Jezusa Miłosiernego Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy serdecznie do wspólnej modlitwy.
  5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
  6. W najbliższą sobotę w Wigilię Zesłania Ducha Świętego Wspólnota Posłani w Duchu Świętym organizuje czuwanie modlitewne w naszym kościele. Rozpoczęcie o godz. 20.00. Adoracja trwać będzie do godz. 24.00. O północy zostanie odprawiona Msza św. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Przypominamy o limicie osób gromadzących się na liturgii. W naszym kościele może uczestniczyć 75 osób. Zachęcamy do korzystania z transmisji internetowej on-line. Na stronie naszej parafii: przemysl.franciszkanie.pl dostępna jest kamera on-line.
  7. W najbliższych dniach rozpoczną się prace konserwatorskie przy polichromii ściany bocznej w prezbiterium. W związku z tym Msza św. o godz. 16.30 będzie odprawiana w kaplicy bocznej, Pana Jezusa Miłosiernego.
  8. Zachęcamy naszych parafian do udziału w zbiórce zużytego sprzętu RTV i AGD. Pomoc z akcji zostanie przekazana na wsparcie Misjonarzy na Ukrainie i Białorusi walczących z pandemią koronawirusa. Zakupione zostaną środki ochrony osobistej: maseczki, przyłbice, rękawiczki, płyny dezynfekujące. Dzięki życzliwości ks. Dziekana Mieczysława Rusina, sprzęt będzie można zwozić dnia 28 maja do godz. 10.30 na plac obok kontenerów przy plebani katedralnej.
  9. Z powodu pandemii i utrudnień w normalnym funkcjonowaniu czas składania rozliczeń podatkowych został przesunięty do końca maja. Jeżeli ktoś jeszcze nie zdążył rozliczyć tzw. 1% podatku, to zachęcamy do przekazania go na renowacje naszego kościoła. Deklarujemy pomoc w rozliczeniu. Zapraszamy do zakrystii.

Wszystkim  Parafianom i  Gościom  życzymy na nadchodzący tydzień obfitości Bożej łaski i opieki Matki Bożej Niepokalanej.

franciszkanie

Pamiętaj, że dokonując rozliczenia rocznego możesz wesprzeć podejmowane przez nas działania związane z remontem naszej świątyni. Jak co roku wspólnie z Fundacją Brat Słońce prowadzimy akcję 1% dla Kościoła Franciszkanów w Przemyślu. Osoby, które zechcą przekazać 1% swojego podatku dochodowego na rzecz Kościoła Franciszkanów, proszone są o wskazanie w formularzu PIT naszej Fundacji poprzez wpisanie nr KRS: 0000397954 oraz celu szczegółowego: Przemyśl 17  dowiedz się więcej …

Facebook
Skip to content