21 lipca 2019 r.
16 NIEDZIELA  ZWYKŁA

 1. W odpowiedzi na apel Komisji Episkopatu Polski i Stowarzyszenia MIVA Polska w dniu dzisiejszym organizowana jest ogólnopolska zbiórka na zakup polskim misjonarzom środków transportu. Wyrażając wdzięczność za bezpiecznie przejechane kilometry zachęcamy do wsparcia tej akcji! Ofiary można złożyć przy wyjściu z kościoła. Bóg zapłać!
 2. Dzisiaj, 21. lipca o godz. 18.00 w Kalwarii Pacławskiej rozpocznie się 32. Franciszkańskie Spotkanie Młodych. Serdecznie zachęcamy do udziału wszystkich, którzy czują się młodo.
 3. Jutro, 22. lipca przypada w naszym kościele odpust parafialny ku czci św. Marii Magdaleny. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału. Suma odpustowa, którą odprawi o. Waldemar Czerwonka, gwardian i proboszcz z Horyńca Zdroju zostanie odprawiona o godz. 18.30. Po Mszy św. procesja eucharystyczna, prosimy o przygotowanie asysty.
 4. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu czasu wakacji. Nie zapominajmy o obowiązku codziennej modlitwy i niedzielnej Mszy św.
 5. Przypominamy, w miesiącu lipcu i sierpniu w naszym kościele nie odprawiamy w dni powszednie Mszy św. o godz. 16.30.
 6. Z powodu rozjazdów kapłanów na urlopy utrudniona będzie możliwość spowiedzi świętej w czasie Mszy świętych, zachęcamy skorzystać ze spowiedzi przed Mszą św.
 7. W bieżącym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko po południu, w godz. od 16.00 do 17.00.
 8. W związku ze zbliżającym się Wielkim Odpustem w Kalwarii Pacławskiej rozpoczęły się próby Asysty Kalwaryjskiej w sali św. o. Maksymiliana. Zapraszamy wszystkich chętnych (dziewczęta i chłopców) do włączenia się w to dzieło. Próby odbywają się codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.
 9. Z racji przypadającego w bieżącym tygodniu wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.15, 12.30 i 18.30 na ul. Franciszkańskiej odbędzie się doroczne błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych.
 10. Zakon Franciszkanów przyjmuje kandydatów do życia zakonnego pragnących realizować swoje powołanie na drodze kapłaństwa lub posługi brata zakonnego. Przyjmujemy kandydatów po maturze (również tych, którzy ukończyli studia wyższe) i z wykształceniem zawodowym. Dodatkowe informacje można zyskać w tutejszym klasztorze i na stronie internetowej: franciszek.pl
 11. Informujemy, że od środy (24. lipca) rozpoczną się prace remontowe połączone z izolacją fundamentów naszego kościoła od ul. Asnyka. Rozpoczną się prace budowlane z odkopaniem murów kościoła. W związku z tym został opracowany projekt zmiany organizacji ruchu drogowego. Ulica Asnyka zostanie zamknięta dla ruchu samochodowego, natomiast ruch pieszy pozostaje bez zmian. Znaki drogowe określą sposób poruszania się samochodem w śródmieściu. Za niedogodności z tym związane serdecznie przepraszamy.
 12. Organizatorzy XIX Międzynarodowego Przemyskiego Festiwalu Salezjańskie Lato Muzyczne serdecznie zapraszają na koncerty. Szczegóły na plakatach.

 

Wszystkim Parafianom i Gościom na nowy tydzień życzymy błogosławieństwa Bożego , opięki Matki Bożej Niepokalanej i wstawiennictwa św. Marii Magdaleny.                                      Franciazkanie

 

 

Facebook
Skip to content