10 istopada 2019 r.
32 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Zgodnie z zapowiedzią z ubiegłej niedzieli przeżywamy dzisiaj w naszej parafii Niedzielę Misyjną. Witamy Asystenta Prowincjalnego ds. misji o. Dariusza Gaczyńskiego z Krakowa, dziękujemy za informacje, którymi się dzisiaj podzielił na temat prowadzonych przez nasza franciszkańską, krakowską prowincję misję. Przy wyjściu z kościoła możemy materialnie wesprzeć działalność misyjną. Serdecznie do tego zachęcamy. .
 2. Ofiary złożone podczas poprzedniej niedzieli przeznaczone na prowadzenie prac remontowych i konserwatorskich w naszym kościele wyniosły 2 700 zł. Dziękujemy ofiarodawcom za Wasze wsparcie.
 3. Prezydent Miasta Przemyśla, Rada Miejska w Przemyślu i Dowództwo Garnizonu Przemyśl zapraszają Mieszkańców Miasta do udziału w uroczystościach z okazji 101 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę. Jutro, 11. listopada w święto Niepodległości w Archikatedrze Przemyskiej o godz. 10.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny. Bezpośrednio po Mszy nastąpi przemarsz ulicami miasta pod Pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego.
 4. W środę, 13 listopada, kolejna Katecheza Przedmałżeńska, o godz. 19.15 w salce młodzieżowej.
 5. W zakrystii można jeszcze składać kartki z imionami zmarłych, za których modlimy się podczas listopadowych nabożeństw wypominkowych. Nabożeństwa te w naszym kościele odprawiamy w dni powszednie do 28 listopada o godz. 18.00. Zapraszamy na nabożeństwa wypominkowe oraz na Msze św. w środę o godz. 9.00, podczas której modlimy się za zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.
 6. W dniu 16. listopada br. tj. w sobotę o godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Bezpośrednio po Mszy św. spotkanie formacyjne dla tercjarzy. Serdecznie zapraszamy do udziału.
 7. Jest już nowa księga intencji mszalnych. Zainteresowani mogą rezerwować i zamawiać intencje mszalne na przyszły 2020 rok.
 8. W zakrystii można nabyć kalendarz rolniczy na przyszły rok w cenie 25 zł.
 9. Przy wyjściu z kościoła wyłożony jest nowy numer czasopisma Dobre Nowiny. Można sobie zabrać. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 10. W przyszłą niedzielę, 17. XI. odbędzie się po Mszy św. o godz. 11.15 spotkanie dzieci klas trzecich Szkoły Podstawowej oraz rodziców z terenu naszej parafii przygotowujących się do I Komunii św. Spotkanie odbędzie się w salce młodzieżowej.
 11. Wspólnota Posłanych w Duchu świętym działająca przy naszym kościele włącza się w akcję RÓŻANIEC DLA UGANDY. Zbieramy różańce (nowe lub używane), które zostaną przekazane dla dzieci i młodzieży w Afryce. Różańce można przynosić przez najbliższy tydzień i składać w zakrystii lub salce w podwórzu, przy naszym kościele.

 

Wszystkim Parafianom i gościom, życzymy miłej niedzieli i udanego tygodnia                                                                                                                                                           franciszkanie

Facebook
Skip to content