15 września 2019 r.
24 NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Dzisiaj, 15 września odbędzie się po Mszy św. o godz. 11.15 spotkanie dzieci klas trzecich Szkoły Podstawowej oraz rodziców z terenu  naszej parafii przygotowujących się do I Komunii św. Obecność jest obowiązkowa. Spotkanie odbędzie się w salce młodzieżowej w kamienicy. 
  2. Prezydent Miasta Przemyśla, Dowództwo Garnizonu Przemyśl i Związek Sybiraków Oddział w Przemyślu zapraszają Mieszkańców Miasta do udziału w uroczystościach z okazji 80. rocznicy napaści Związku Sowieckiego na Polskę i Dnia Sybiraka. 17 września w Kościele 00. Karmelitów Bosych w Przemyślu o godz. 16.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji ofiar sowieckiej agresji oraz zmarłych i żyjących Sybiraków. Bezpośrednio po Mszy Świętej nastąpi przemarsz ulicami miasta do Pomnika poświęconego zesłańcom Sybiru i ofiarom Katynia przy wybrzeżu Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie odbędzie się uroczystość patriotyczna.
  3. W środę, 18.września – święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski i patrona młodzieży. W tym dniu swoje imieniny będzie obchodził Stanisław Maciaszek. Solenizantowi życzymy zdrowia, obfitych łask Bożych i opieki MB Niepokalanej oraz wszelkiego dobra w życiu kapłańskim i zakonnym.
  4. Nasza parafia wraz ze wspólnotą Posłani w Duchu św. organizuje po raz kolejny wieczór uwielbienia. Pragniemy modlić się i uwielbiać Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Chcemy objąć nasze miasto Przemyśl modlitwą błogosławieństwa i stanąć z pokorą wraz z Maryją pod krzyżem wsłuchując się w szept orędzia płynącego z Krzyża Chrystusa. Zapraszamy serdecznie parafian oraz wszystkich naszych sympatyków do naszego kościoła dnia 21 września tj. sobota, Msza św. godz. 18.30, potem wieczór uwielbienia o godz. 19.30.
  5. Serdecznie zapraszam Księdza Proboszcza wraz z wiernymi na uroczyste powitanie Obrazu Matki Bożej Robotników Solidarności w sobotę 21 września 2019 r. o godz. 18.00. Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem ks. abpa Adama Szala Metropolity Przemyskiego w Bazylice Archikatedralnej. Zaproszenie kieruje do nas proboszcz katedry ks. Mieczysław Rusin.
  6. Zapraszamy wszystkich chętnych chłopców do Służby Ministranckiej przy naszej parafii. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii lub u o. Stanisława Maciaszka.
  7. W sobotę, 28 września, odbędzie się Archidiecezjalna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca do sanktuarium do Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie Hasło: Różaniec owocem tchnienia Ducha Świętego. Zainteresowanych i chętnych do udziału w tej pielgrzymce prosimy o kontakt w zakrystii.
  8. W naszej franciszkańskiej parafii kolejny raz Wspólnota Posłani w Duchu św. organizuje kurs Alpha. Zapraszamy na V edycję ewangelizacyjnego kursu. Kurs ma charakter ewangelizacyjny i kerygmatyczny. Pierwsze spotkanie kursu odbędzie się 3 października, tj. czwartek o godz. 18.30. Zapisy w zakrystii, przez telefon, – numery telefonów na plakacie w gablocie. Serdecznie zapraszamy chętnych parafian do uczestniczenia w kursie.
  9. Wspólnota Posłanych w Duchu świętym, działająca przy naszym kościele, włącza się do ogólnopolskiej akcji OKULARY DLA AFRYKI. Jeśli ktoś posiada w domu stare, niepotrzebne już okulary korekcyjne lub przeciwsłoneczne, może oddać je dla mieszkańców Afryki. Ważne, aby okulary nie były porysowane w centralnej części. Mogą to być plusy lub minusy (ale nie szkła cylindryczne). Okulary należy umyć wodą z płynem do mycia naczyń, opisać (jeśli znana jest ich moc) i zapakować do woreczka foliowego. Okulary można przynosić do naszego kościoła, składać do zakrystii.

Na nowy rozpoczynający się tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.         

franciszkanie

Facebook
Skip to content