Ogłoszenia duszpasterskie

11 listopada 2018 r.
32 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

  1. Ofiary złożone podczas poprzedniej niedzieli przeznaczone na prowadzenie prac remontowych i konserwatorskich w naszym kościele i klasztorze wyniosły 3 150 zł. Dziękujemy ofiarodawcom za Wasze wsparcie.
  2. Prezydent Miasta Przemyśla, Rada Miejska w Przemyślu i Dowództwo Garnizonu Przemyśl zapraszają Mieszkańców Miasta do udziału w uroczystościach z okazji 100 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę. Dzisiaj, 11 listopada w Archikatedrze o godz. 10.00. zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny. Bezpośrednio po Mszy św. nastąpi przemarsz ulicami miasta do Pomnika Orląt Przemyskich na dalszą część uroczystości, która rozpocznie się około godz. 12.00. Pamiętajmy, aby na święto wywiesić flagi narodowe na naszych domach.
  3. Jutro, w poniedziałek, 12 listopada, kolejna Katecheza Przedmałżeńska, o godz. 19.15 w salce młodzieżowej.
  4. W zakrystii można jeszcze składać kartki z imionami zmarłych, za których modlimy się podczas listopadowych nabożeństw wypominkowych. Nabożeństwa te w naszym kościele odprawiamy w dni powszednie do 28 listopada o godz. 18.00. Zapraszamy na nabożeństwa wypominkowe oraz na Msze św. w środę o godz. 9.00, podczas której modlimy się za zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.
  5. W dniu 17. listopada br. tj. w sobotę o godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Bezpośrednio po Mszy św. spotkanie formacyjne dla tercjarzy. Serdecznie zapraszamy do udziału.
  6. Informujemy, że rozpoczyna działalność przy naszym kościele Centrum Pomocy Duchowej. Na plakacie przy wyjście z kościoła można zaczerpnąć więcej informacji. Pragniemy służyć pomocą osobom przeżywającym trudności w wierze, potrzebującym rozmowy, a szczególnie borykającym się z otwarciem serca podczas Spowiedzi św. Telefonicznie lub indywidualnie można się umówić na spotkanie z kapłanem. Gdyby kogokolwiek zainteresowała poniższa inicjatywa można o nią zapytać w zakrystii. Zachęcamy i zapraszamy. Pierwszym krokiem działalności Centrum Pomocy Duchowej jest tzw. stały konfesjonał w każdy piątek. W godz. od 10.00 do 12.00 i od 14.00 do 16.00 dyżur w konfesjonale będzie pełnił jeden z kapłanów w prawej nawie kościoła, w konfesjonale najbliższym kaplicy Jezusa Miłosiernego. Czas zweryfikuje czy wspomniana inicjatywa zyska swoich zwolenników. Daj Boże, aby tak było.

 

Wszystkim Parafianom i gościom, życzymy miłej niedzieli i udanego tygodnia

franciszkanie

Komentarze są wyłączone.