10 marca 2019 r.
1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Ofiary złożone podczas poprzedniej niedzieli przeznaczone na prowadzenie prac remontowych i konserwatorskich w naszym kościele wyniosły 2 100 zł. Dziękujemy ofiarodawcom za Wasze wsparcie.
 2. We wtorek, 12.03. o godz. 17.15 w salce młodzieżowej spotkanie klas 7 SP przygotowujących się do sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa.
 3. W najbliższy czwartek, 14 marca, o godz. 19.00 odbędzie się w Przemyślu doroczna Miejska Droga Krzyżowa. Rozpocznie się ona na placu obok Archikatedrze i przejdzie ulicami miasta pod Krzyż Zawierzenia. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym nabożeństwie i wspólnej modlitwy w intencji naszego Miasta.
 4. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy do naszego kościoła na tradycyjne nabożeń­stwa tego okresu:
 • Droga Krzyżowa codziennie w dni powszednie o godz. 8.25 oraz dodatkowo w piątki o godz. 17.30;
 • Droga Krzyżowa dla młodzieży – w piątki o godz. 19.00;
 • Koronka do Miłosierdzia Bożego – w piątki o godz. 15.00;
 • Nabożeństwo XV stopni Męki Pańskiej – w piątki o godz. 17.00;
 • Gorzkie Żale – w niedziele o godz. 17.30.
 1. W dniu 16. marca, tj. w sobotę o godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Bezpośrednio po Mszy św. odbędzie się spotkanie Tercjarzy w salce. Serdecznie zapraszamy.
 2. Nasza parafia wraz ze wspólnotą Posłani w Duchu św. i kursem Alpha organizuje po raz kolejny wieczór uwielbienia z modlitwą o uzdrowienie. Pragniemy modlić się i uwielbiać Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Chcemy objąć nasze miasto Przemyśl modlitwą błogosławieństwa. Zapraszamy serdecznie parafian i osoby zainteresowane, dnia 16 marca br., tj. sobota o godz. 19.30 do naszego kościoła.
 3. W przyszłą niedzielę organizowana jest ogólnopolska zbiórka na: „Misyjne dzieło pomocy AD GENTES”. Również i w naszej parafii będzie okazja złożenia ofiary do puszki na wsparcie misji i misjonarzy. Bóg zapłać za okazywaną pomoc dla misji.
 4. Osoby, które chciałyby przekazać swój 1 % z podatku na renowacje naszego kościoła serdecznie do tego zachęcamy. Numer potrzebny do wpisania na deklaracji podatkowej znajduje się na ulotkach wyłożonych w kościele. Serdecznie dziękujemy, tym którzy już to uczynili lub mają taki zamiar. Bóg zapłać. Osoby, które zechcą przekazać nam swoją część podatku, mogą skorzystać w naszym klasztorze z pomocy w wypełnieniu deklaracji podatkowej – szczegółowe informacje można uzyskać w zakrystii.
 5. Siostry Opatrzności Bożej serdecznie zapraszają młodzież na spotkania ewangelizacyjne, które będą odbywały się w każdy piątek o godz. 18:30 w domu Sióstr przy ul. Krasińskiego 33. Pierwsze spotkanie odbędzie się w najbliższy piątek 15 marca o godz. 18:30. Zachęcamy do wzięcia udziału w spotkaniach i skorzystania z zaproszenia. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 6. Zachęcamy do zainteresowania się propozycją udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która odbędzie się 12 kwietnia. Zapisy w zakrystii u br. Andrzeja Rokickiego telefon 502-722-940.

Na święty czas Wielkiego Postu wszystkim Parafianom i Gościom życzymy wielu łask Bożych i siły do podjęcia i realizacji wielkopostnych postanowień.
                                                                          

franciszkanie

Facebook