Ogłoszenia duszpasterskie
22 listopada 2020 r.
NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

  1. Z wdzięcznością zawiadamiamy, że przy okazji parafialnej niedzieli misyjnej, która odbyła się w ubiegłą niedzielę o. Dariusz zebrał w naszej Parafii kwotę w wysokości 6 256 PLN. Sekretariat misyjny dziękuje za okazaną hojność i zapewnia o modlitwie zwłaszcza w każdą środę, kiedy ofiarowana jest Msza św. w intencji wszystkich wspierających duchowo i materialnie misje franciszkańskie.
  2. Dzisiaj po sumie, tj. Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się poświęcenie opłatków wigilijnych, które br. Jarosław, nasz zakrystianin, będzie roznosił do domów Parafian od jutra, poniedziałku, 23 listopada. Od przyszłej niedzieli w kościele będzie też można zaopatrzyć się w wigilijne świece, jak co roku przygotowane przez Caritas.
  3. Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 11.15 spotkanie dzieci klas trzecich Szkoły Podstawowej  oraz rodziców z terenu  naszej parafii przygotowujących się do I Komunii św. w salce młodzieżowej.
  4. Ostatni tydzień listopada i ostatnie w tym roku nabożeństwa wypominkowe o godz. 18.00. Można jeszcze przekazać karty wypominkowe, gdyby ktoś tego do tej pory nie zrobił. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych do soboty włącznie. Jednocześnie zapraszamy na Msze św. w intencji zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach we wtorek i w środę o godz. 9.00.
  5. W przyszłą niedzielę, 29 listopada, rozpoczynamy doroczną nowennę przygotowującą nas do uroczystości odpustowej Niepokalanego Poczęcia NMP. W ramach nowenny codziennie, z wyjątkiem niedzieli Msze św. z kazaniem nowennowym. o godz. 9.00, 16.30 i o 18.30. Serdecznie zapraszamy do udziału.
  6. W przyszłą niedzielę, 29 listopada, rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Czas Adwentu przeżyjmy jako duchowe przygotowanie do godnego świętowania tajemnicy Narodzenia Pańskiego.
  7. Przypominamy i informujemy, że w każdy piątek tutaj w kościele w godz. od 10.00 do 12.00 i od 14.00 do 16.00 istnieje możliwość skorzystania ze Spowiedzi świętej. Zachęcamy do wykorzystania tej możliwości.
  8. Jest już nowa księga intencji mszalnych. Zainteresowani mogą rezerwować i zamawiać intencje mszalne na przyszły 2021 rok.

Drodzy Parafianie! Pragniemy WAS zachęcić do wsparcia akcji, którą prowadzi nasza Franciszkańska Fundacja Brat Słońce z Krakowa. Posłuchajcie:

Wiele rodzin z naszej Wspólnoty w czasie pandemii znalazło się w bardzo trudnej sytuacji. W świątecznej akcji „Laptop pod choinkę” organizowanej przez franciszkańską Fundację Brat Słońce, zakupiony sprzęt jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia, trafi w ręce potrzebujących dzieci również z naszej parafii!

Dlatego zapraszamy każdego z Was do wsparcia rodzin, dla których nauka zdalna okazała się bardzo skomplikowana i spowodowała wśród dzieciaków nierówny dostęp do wiedzy.

Dołączcie do naszej akcji i wspólnie podarujmy dzieciom laptop, który będzie dostosowany do potrzeb uczniów. To Wy możecie zmienić trudną sytuację rodzin z naszego otoczenia. Chcemy pobudzić Was do dobroczynności, bo każdy Darczyńca to kolejna fala dobra w naszej Wspólnocie. Niech franciszkańskie Pokój i Dobro staną się prawdziwym gestem hojności. Już teraz dziękujemy Ci za Twoją hojność i gotowość do pomocy dzieciom i młodzieży. Dane do przelewu odnajdziemy od jutra na naszej stronie, lub na plakacie wywieszonym w gablocie.

Dodatkowe informacje o akcji: https://bratslonce.pl/laptop-pod-choinke/

 Na nowy rozpoczynający się tydzień przyjmijmy dar Bożego błogosławieństwa

franciszkanie

 

Facebook
Skip to content