Ogłoszenia duszpasterskie

13 maja 2018 r.
NIEDZIELA  WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

 1. Ofiary złożone podczas poprzedniej niedzieli przeznaczone na prowadzenie prac konserwatorskich w naszym kościele wyniosły 3 050 zł i 5 Euro. Dziękujemy ofiarodawcom za troskę o nasz kościół i za Wasze wsparcie.
 2. Nabożeństwa majowe ku czci NMP w naszym kościele odprawiamy w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedziele i święta o godz. 17.30.
 3. Modlitwy nowennowe przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego odmawiać będziemy podczas nabożeństwa majowego.
 4. We wtorek o godz. 9.00 zapraszamy na piąty dzień nowenny dziewięciu wtorków przed uroczystością odpustową św. Antoniego z Padwy.
 5. W piątek o godz. 15.00 będziemy odmawiać w kaplicy Jezusa Miłosiernego Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy serdecznie do wspólnej modlitwy.
 6. Comiesięczna Msza św. w intencji Franciszkańskiego Zakonu Świeckich zostanie odprawiona w przyszłą sobotę, 19.05.2018 r. o godz. 9.00. Bezpośrednio po Mszy św. odbędzie się spotkanie formacyjne dla tercjarzy III Zakonu, na które serdecznie zapraszamy.
 7. W przyszła niedzielę obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
 8. Za tydzień w naszej parafii Uroczystość I Komunii św. dla dzieci z terenu naszej parafii o godz. 9.30. W sobotę, 19 maja br. Spowiedź św. dzieci przygotowujących się do I Komunii, ich Rodziców i Chrzestnych. Zachęcamy, aby osoby, które uczestniczą systematycznie we Mszy św. o godz. 10.00, aby świątynię  udostępnili dla Dzieci Komunijnych i ich rodzin, a sami skorzystali z Mszy św. porannych lub popołudniowych.
 9. Zapraszamy na pieszą pielgrzymkę z Przemyśla na Kalwarię Pacławską pod hasłem: Przez Maryję do Jezusa. Czekamy na zgłoszenia zainteresowanych w zakrystii. 19. maja 2018 r., w najbliższą sobotę rozpoczynamy pielgrzymowanie Mszą świętą o godz. 7.00 rano, a po niej nastąpi wymarsz. Na zakończenie pielgrzymki, na Kalwarii nastąpi akt zawierzenia pielgrzymów i naszej parafii NMP. Powrót z pielgrzymki we własnym zakresie.
 10. Wspólnota naszej parafii „Akademia Wiary” i wspólnota salezjańska „Ziemia piękna” organizuje wspólne czuwanie przed uroczystością Zesłania Ducha św. w kościele św. Józefa (salezjanie). Zapraszamy na wspólną modlitwę dnia 19 maja tj. sobota, godz. 19.00.
 11. W naszej parafii powstała nowa wspólnota modlitewna młodych „Fraternia”. Zapraszamy młodzież w wieku gimnazjalnym i licealnym na spotkania, które odbywają się w każdy piątek o godz. 17.00. Również w następną niedzielę młodzież ze wspólnoty przy wejściach kościoła będzie sprzedawała ciasto. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na rozwój nowo powstałej wspólnoty, wyjazdy wakacyjne i rekolekcyjne. Za ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 12. W niedzielę – 20 maja 2018 r., o godz. 13.30 – w Kościele Ojców Reformatów w Przemyślu (ul. Jagiellońska) zostanie odprawiona Msza Święta w intencji o Boże błogosławieństwo dla studentów na czas letniej sesji egzaminacyjnej. Podczas Mszy św. zaśpiewa Chór Akademicki Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej i nastąpi specjalny obrzęd POBŁOGOSŁAWIENIA INDEKSÓW.  Przemyskich żaków organizatorzy zapraszają do udziału w modlitwie.

Wszystkim  Parafianom i  Gościom  życzymy na nadchodzący tydzień obfitości Bożej łaski i opieki Matki Bożej Niepokalanej

franciszkanie

Komentarze są wyłączone.