Ogłoszenia duszpasterskie

11 marca 2018 r. 
4 NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU

 1. Ofiary złożone podczas poprzedniej niedzieli przeznaczone na prowadzenie prac remontowych i konserwatorskich w naszym kościele wyniosły 2 400 zł. Dziękujemy ofiarodawcom za Wasze wsparcie.
 2. Dziś o godz. 17.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Po nabożeństwie ucałowanie relikwii Krzyża Świętego. Taca z Gorzkich Żali przeznaczona jest na Kwiaty do Bożego Grobu. Zapraszamy do udziału.
 3. W naszej parafii podejmujemy wielkopostne dzieła miłosierdzia i zachęcamy do ich wsparcia. Przy wyjściu z kościoła rozprowadzane są baranki wielkanocne.
 4. W poniedziałek, 12.03.2018 r. w salce młodzieżowej o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie kandydatów do Bierzmowania z klas 6 i 7 SP. Obecność obowiązkowa.
 5. W tym roku 15 marca przypada 70. rocznica śmierci bł. ks. Jana Balickiego, tak bardzo związanego z Przemyślem. W tym dniu, tj. w czwartek, 15. marca o godz. 18.00 w katedrze zostanie odprawiona uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. abpa Józefa Michalika. Cała nasza parafia została zaproszona przez ks. proboszcza archikatedry do udziału i wspólnej modlitwy. Zachęcamy do udziału.
 6. W dniu 17. marca, tj. w sobotę o godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji FZŚ. Bezpośrednio po Mszy św. odbędzie się spotkanie Tercjarzy w Sali św. Maksymiliana.
 7. Również, w sobotę, 17.03.2018 r. o godz. 13.00 w salce młodzieżowej odbędzie się spotkanie dzieci i ich rodziców przygotowujących się do I Komunii świętej z terenu naszej parafii. Obecność obowiązkowa.
 8. Chór Kameralny Towarzystwa Muzycznego w Przemyślu serdecznie zaprasza na Koncert Pieśni Pasyjnych, który odbędzie się w przyszłą niedzielę, 18. marca 2018 r. po Mszy św. o godz. 12.30 w naszym kościele.
 9. 9. W przyszła niedzielę w godz. 9.30 – 13.30 przed naszym kościołem organizowany jest Kiermasz wyrobów wielkanocnych wykonanych przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Przemyślu, ul. Sobótki 23. Serdecznie zapraszamy do skorzystania.
 10. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy do naszego kościoła na tradycyjne nabożeństwa tego okresu:
 • Droga Krzyżowa codziennie w dni powszednie o godz. 8.25 oraz dodatkowo w piątki o godz. 17.30;
 • Droga Krzyżowa dla dzieci – w czwartki o godz. 17.00;
 • Droga Krzyżowa dla młodzieży – w piątki o godz. 19.00;
 • Koronka do Miłosierdzia Bożego – w piątki o godz. 15.00;
 • Nabożeństwo XV stopni Męki Pańskiej – w piątki o godz. 17.00;
 • Gorzkie Żale – w niedziele o godz. 17.30.

Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 1. Dyrektor Przedszkola nr 9 w Przemyślu, ul. Słowackiego 34, informuje, że zapisy dzieci do przedszkola na rok szkolny 2018/2019 trwają od 5 do 23 marca.
 2. „Weź udział w trudach i przeciwnościach jako dobry żołnierz Chrystusa Jezusa”. Zapraszamy do udziału w nocnej, Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, organizowanej po raz pierwszy w naszej parafii. Odbędzie się ona 23 marca, po Mszy św. o godzinie 20.00.  Trasa św. Franciszka z Asyżu liczy 36 km i prowadzi z Przemyśla do Kalwarii Pacławskiej. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zakrystii po dodatkowe informacje, a chętnych prosimy o zapisy, u brata Andrzeja Rokickiego (tel. 502 722 940) lub na stronie facebookowej naszego kościoła. Tam zostaną podane wszelkie potrzebne informacje. 
 3. Osoby, które chciałyby przekazać swój 1 % z podatku na renowacje naszego kościoła serdecznie do tego zachęcamy. Numer potrzebny do wpisania na deklaracji podatkowej znajduje się na ulotkach wyłożonych na ławkach w kościele. Serdecznie dziękujemy, tym którzy już to uczynili lub mają taki zamiar. Bóg zapłać. Osoby, które zechcą przekazać nam swoją część podatku, mogą skorzystać w naszym klasztorze z pomocy w wypełnieniu deklaracji podatkowej – szczegółowe informacje można uzyskać w zakrystii.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitych łask i błogosławionych owoców tegorocznych rekolekcji wielkopostnych.              

                                                                                                                      Franciszkanie

Komentarze są wyłączone.