Już 4 lipca rozpocznie się 38. Przemyska Archidiecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Hasło tegorocznych rekolekcji brzmi “Żyć z Maryją w Duchu Świętym” i nawiązuje do hasła obecnego Roku Kościelnego.

Pielgrzymka odbywa się w dniach od 4 do 15 lipca. Można ją rozpocząć albo w samym Przemyślu dnia 4 lipca, albo w jednym z lokalnych ośrodków pielgrzymkowych, a mianowicie: w Lesku – 4 lipcaw Jarosławiu, Leżajsku i Brzozowie – 5 lipcaw Przeworsku, Łańcucie i Krośnie – 6 lipca. Pątnicy wyruszający z tych ośrodków dołączają po kilku dniach do grup idących z Przemyśla.

W Przemyślu pielgrzymka rozpoczyna się uroczystą Mszą św. w bazylice archikatedralnej dnia 4 lipca o godz. 7.00. W ośrodkach lokalnych pielgrzymkę rozpoczyna również uroczysta Msza św. koncelebrowana w godzinach porannych. Bezpośrednio po Mszy św. rozpoczynającej pielgrzymkę pątnicy wyruszają na trasę.

Pielgrzymka kończy się 15 lipca. Od godz. 9.45 poszczególne grupy wchodzą kolejno na plac przed Jasnogórskim Szczytem, skąd po krótkiej modlitwie i po prezentacji grupy ze Szczytu, przechodzą do Kaplicy Cudownego Obrazu. O godz. 11.00 rozpoczyna się w Bazylice uroczysta Msza św. kończąca Pielgrzymkę.

Ten ważny moment poprzedzi nocne czuwanie, które podejmą duchowi pielgrzymi w Kaplicy Czarnej Madonny po modlitwie Apelem Jasnogórskim w nocy z 14 na 15 lipca.

Zapraszamy na stronę 38. Przemyskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, pielgrzymkowy serwis Radia FARA, gdzie na bieżąco będą przekazywane informacje o tym, co dzieje się na pielgrzymkowym szlaku.

Facebook
Skip to content