W niedzielę, 7 kwietnia 2019 r., już po raz czwarty odbyły się „Przemyskie Pola Nadziei”. Organizatorem wydarzenia był Rycerski i Szpitalny Zakon św. Łazarza zki Jerozolimy – Stowarzyszenie Katolickie. Przy tej okazji na ulicach Przemyśla i okolic pojawili się wolontariusze z żółtymi żonkilami – międzynarodowym znakiem nadziei – kwestujący na rzecz ukończenia budowy i remontu Centrum Hospicyjno-Opiekuńczego „Betania” przy ul. Słowackiego 85.

Wydarzenie rozpoczęła uroczysta Msza święta, której przewodniczył ks. prał. dr Józef Bar, prezes Rycerskiego i Szpitalnego Zakon św. Łazarza z Jerozolimy. W czasie nabożeństwa modlił się on w intencji wszelkich działań podejmowanych przez przemyskich Lazarytów oraz o Boże błogosławieństwo dla członków Bractwa, Stowarzyszenia, ich Przyjaciół i Sympatyków.

Po Eucharystii Salezjańska Orkiestra Dęta „Augustino” przeprowadziła uczestników czwartych Pól Nadziei ulicami Franciszkańską i Kazimierzowską na przemyski rynek, gdzie odbyło się oficjalne otwarcie imprezy, a głos zabrali organizatorzy i samorządowcy.

Lazaryci spotkali się z ogromną życzliwością mieszkańców Przemyśla, którzy ofiarnie wspierali to dzieło. Czwarte Przemyskie Pola Nadziei przyniosły

Zebrane podczas tej akcji środki finansowe przeznaczone są na budowę i remont powstającego przy ul. Słowackiego 85 Centrum Hospicyjno-Opiekuńczego „Betania”.

Facebook
Skip to content