Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Przemyślu zwróciło się z prośbą do naszej parafii o włączenie się w ogólnopolską kampanię dobroczynną tzw. „Kilometry Dobra”. Hasłem kampanii jest „Droga do samodzielności dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną”. Celem kampanii jest pozyskanie środków na: zakup i montaż windy w przemyskim Ośrodku. W związku z powyższym w przyszłą niedzielę, 26. maja przed naszym kościołem odbędzie się kwesta na wspomniany cel. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.

W ramach ubiegłorocznej edycji udało się uzbierać kwotę w wysokości 66 tysięcy złotych. Jednak mimo imponującej sumy szybko okazało się, że pierwszym etapem jaki musiało zrealizować PSONI jest montaż windy (a jej koszt to blisko 250 tysięcy zł!). PSONI zdecydowało się na kolejną zbiórkę, dzięki której ma możliwość zdobycia środków na tzw. wkład własny, który przy dofinansowaniu PFRON umożliwi realizację wymarzonego przedsięwzięcia.

To już druga edycja kampanii KILOMETRY DOBRA w Przemyślu i na terenie Powiatu. Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Przemyślu zostało pozytywnie zweryfikowane i zakwalifikowane przez Fundację Polski Instytut Filantropii i… Ruszyło do działania!  

WPŁAT MOŻNA DOKONYWAĆ:

  • bezpośrednio na rachunek bankowy PSONI Koło w Przemyślu: 58 8642 1155 2015 1506 7627 0005;
  • poprzez dedykowaną PSONI Koło w Przemyślu podstronę w serwisie: www.kilometrydobra.pl

*Zbiórka publiczna numer 2018/612/OR

Facebook
Skip to content