Zbliżają się dni Wielkiego Odpustu ku czci Wniebowzięcia NMP w Kalwarii Pacławskiej. Jak zwykle z naszej parafii w dniu 12 sierpnia wyruszy piesza pielgrzymka na te uroczystości. Chętnych do udziału w pielgrzymce prosimy o zapisanie się na listę uczestników w zakrystii. Koszt pielgrzymki z noclegiem i przewozem bagażu wyniesie 50 zł. W następny poniedziałek, 12 sierpnia o godz. 6.00 zostanie odprawiona w naszym kościele Msza św. w intencji uczestników pielgrzymki. Po zakończeniu rozpocznie się pielgrzymowanie na Kalwarię. Przed Mszą św. prosimy złożyć bagaże do samochodu, który będzie podstawiony przed wejściem do kościoła.

Jak co roku będziemy gościć pielgrzymów z Ukrainy zdążających na kalwaryjskie uroczystości. W przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach św. odbędzie się zbiórka ofiar przeznaczonych na pokrycie kosztów związanych z przyjęciem pątników. Nasza parafia przyjmuje grupę lwowska w liczbie 140 osób. Zapewniamy im nocleg, kolacje i śniadanie. W związku z tym prosimy o materialne wsparcie tej akcji. Mile widziane jest również zaproszenie pielgrzymów z grupy lwowskiej do swoich mieszkań, gdyby ktoś się zdecydował na tę formę pomocy prosimy zgłosić to w zakrystii.

Facebook
Skip to content