Wielkimi krokami zbliża się Wincentiada – czyli jedno z najważniejszych wydarzeń organizowanych rokrocznie w naszym mieście. Święto, które odbywa się w przestrzeni Rynku Starego Miasta, już na trwałe wpisało się na kartach kulturalnego kalendarza Przemyśla, gromadząc rzesze mieszkańców, turystów, artystów różnych dziedzin sztuki oraz wystawców. Impreza skutecznie aktywizuje działające w nadsańskim grodzie grupy kulturalne i artystyczne.

Banner Wincentiada 2019

Już w sobotę (24 sierpnia) w godzinach od 14.00 do 20.00 w ramach obchodów Dni Patrona Miasta Świętego Wincentego na przemyskim Rynku odbędą się: Święto Miodu oraz VI Piknik Organizacji Pozarządowych, na które serdecznie zapraszamy!

Czekać tu będą na Państwa: prezentacja działalności organizacji pozarządowych, m.in. profilaktyka zdrowotna, pokaz sprzętu wodnego, biwakowego, warsztaty ikonograficzne, japońska kaligrafia, pokaz sztuk walki, projekt „Archiwa Rodzinne Niepodległej”, obchody 100-lecia PCK, działalności pszczelarskiej w celu pozyskania miodu i produktów pszczelich.

Plakat Wincentiady i Świeta Miodu w Przemyślu


Program imprezy:

14.00 – Otwarcie imprezy przez Prezydenta Miasta Przemyśla i Przewodniczącą Rady Miejskiej.

  • „Żywa pasieka” – pokaz pszczół w specjalnym ulu ze szkła przy stoisku Związku Pszczelarzy Ziemi Przemyskiej. Pokaz sprzętu pszczelarskiego.
  • KIERMASZ MIODOWY – miód we wszystkich postaciach 
  • Kiermasz Zdrowej Żywności
  • Rzemiosło artystyczne.
  • Sprzęt pszczelarski prezentowany przez producentów. 

14:10 Konkurs na najlepszy Miód Ziemi Przemyskiej – Degustacja miodów przez mieszkańców Przemyśla i głosowanie – na miody zgłoszone  do konkursu przez pszczelarzy. 
14:15 Rozpoczęcie prezentacji Organizacji Pozarządowych biorących udział
w Pikniku.
16:00 POKAZ WIROWANIA MIODU wraz z degustacją. Pokaz sprzętu pszczelarskiego.
17:00 Prezentacja Organizacji Pozarządowych biorących udział w Pikniku –c.d.18.00 Koncert zespołu Bractwo Wiecznego Natchnienia.
19:45 Wręczenie dyplomów i ogłoszenie wyników Konkursu na Najlepszy Miód Ziemi Przemyskiej.
20.00 Zakończenie VI Pikniku i Święta Miodu.


  • Jednak aby tradycji stało się zadość, tegoroczne wydarzenie rozpocznie (w niedzielę, 25 bm.) uroczysta Msza Święta w Kościele Franciszkanów w intencji Przemyśla, po której wyruszy procesja ulicami miasta. Podczas nabożeństwa zostaną wystawione relikwie świętego Wincentego. W samo południe zapraszamy Państwa na uroczyste otwarcie Jarmarku Świętego Wincentego, który urozmaicą różnego rodzaju konkursy, animacje i zabawy.
  • Zwieńczeniem tegorocznych obchodów Dni Patrona Miasta Świętego Wincentego będą koncerty niekwestionowanych gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej. Już o godzinie 19.30 na ustawionej w samym sercu nadsańskiego grodu scenie wystąpi Kasia Cerekwicka, a tuż po niej – o godzinie 21.00 usłyszymy Zespół Kombii.

Plakat Reklamujący Koncerty podczas Wincentiady 2019

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Przemyśla Wojciech Bakun.

Serdecznie Zapraszamy

Facebook
Skip to content