W dniu 4 lipca 2020 r. odbył się kolejny Męski Różaniec w Przemyślu. Mężczyźni wynagradzali Niepokalanemu Sercu Maryi Bluźnierstwa i profanacje. W szczegóły sposób bluźnierstwa przeciw Świętym Wizerunkom Marki Bożej. Pomimo wielu niedogodności, obawy i lęku pakującej w społeczeństwo , związanej z pandemią, mężczyźni przybyli, by się modlić, powierzać swą ufność w Bogu. Przybyli także , by poczuć normalność, w świecie, który zdaje się być sparaliżowany przez strach.

Mężczyźni modlili się także w intencji pielgrzymów pieszej pielgrzymki przemyskiej, która w tym dniu wyruszyła na Jasną Górę oraz w intencji ludzi dotkniętych chorobą i skutkami coronavirusa. W dzisiejszym świecie mamy dwie kolumny, latarnie, których winniśmy się trzymać, to Eucharystia (najgłębszy dla niej szacunek i kult) oraz Matka Boża, tutaj znajduje się ratunek dla każdego narodu, od każdej choroby, kataklizmu, wojny, nieprzyjaciół.
Dziś mężczyźni dali wyraz tej ufności… i za to Bogu niech będą dzięki. Dopóki Ojczyzna ma taki mężczyzn wiara w narodzie, dziś tak obelżywie atakowana, nie zginie. Drodzy mężczyźni odpowiedzieliście na wezwanie Maryi i za to Matka Boża Wam dziękuję…” Nie lękajcie się, Ja jestem…”
„ By była bardziej znana o miłowana”.
AVE MARYJA!


Męski Różaniec w Przemyślu

Facebook
Skip to content