Cieszymy się ogromnie ogłaszając zakończenie dwuletnich prac konserwatorskich przy ołtarzu św. Maksymiliana Marii Kolbe i św. Rodziny, które odbyły się w naszym pięknym kościele św. Marii Magdaleny w Przemyślu. Ta znacząca renowacja nie tylko przywróciła ołtarzowi jego pierwotny blask, ale również wzbogaciła naszą świątynię o dwa nowe dzieła sztuki.

Realizacja prac była możliwa dzięki hojności i wsparciu finansowemu ze strony budżetu województwa oraz Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków z siedzibą w Przemyślu. Dzięki tym środkom udało nam się odrestaurować ten cenny zabytek, który ma swoje korzenie w okresie 1770-80, gdy powstał w lwowskim ośrodku rzeźbiarskim.

Ołtarz boczny pw. św. Maksymiliana Marii Kolbe jest częścią ruchomego wyposażenia naszej świątyni i znajduje się na zakończeniu lewej nawy bocznej kościoła. Ten wyjątkowy przykład sztuki rokokowej teraz odzyskał swój dawny blask, dzięki wielomiesięcznym pracom konserwatorskim. Ołtarz został dokładnie zrewitalizowany, przywracając mu jego pierwotną finezję.

Warto również dodać, że nasza świątynia została wzbogacona o dwie nowe figury: św. Bonawentury i św. Józefa z Kupertynu. Te nowe dodatki stanowią piękną ozdobę naszego kościoła i dopełniają całość, nadając jej jeszcze bardziej wyjątkowy charakter.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w ten projekt, zarówno finansowo, jak i artystycznie. Dzięki waszemu wsparciu i poświęceniu, nasza wspólnota ma teraz odnowiony skarb, który będzie służył pokoleniom Przemyślan przez wiele lat. Niech ołtarz św. Maksymiliana Marii Kolbe i św. Rodziny zawsze przypomina nam o naszych korzeniach i naszym dziedzictwie.

Facebook
Skip to content